Umění dětem aneb všichni jsme malíři

„Kdybych měla vyjádřit, kolik let mám praxi, tak bych musela začít v době, kdy se narodila moje mladší ségra (tj. když mi bylo 3 a půl roku). Ráda jsem se o ní neustále starala (ovšem než přišla na řadu éra sourozeneckých bitek). V mých jedenácti se narodil bratránek. Pro něj už jsem byla velká sestřenice, co ho vozila v kočárku, proháněla ho po lese a stavěla bábovky až do času mého dospívání. To už jsem byla v hlídání dětí náležitě otrkaná a postupně jsem začala hlídat děti přátelům, kteří si předávali můj kontakt.

Mám svůj speciální způsob komunikace s dětmi. Jsou to pro mě parťáci, kteří mě hodně učí a já jim zas mohu předávat své zkušenosti a dovednosti. Nedávám příkazy ani rozkazy, vždy otvírám vzájemnou komunikaci přímo od srdíčka. Protože narovinu vám říkám, že děti lhaní prokouknou a podle toho vám vše svým jednáním vracejí.

V dětech rozvíjím jejich potenciál a dodávám jim tak důvěru a sebevědomí v naplnění jejich talentu. Mou specializací jsou děti se specifickými potřebami, které jsou nadmíru citlivé a potřebují průvodce do běžného života – a to jsem přesně já. Každému dítěti přizpůsobuji program a přístup podle jeho konkrétních potřeb. Mimo jiné se opírám o certifikovaný kurz asistenta pedagoga.

Miluji malování a svou vizi rozvoje umění ve světě šířím i mezi děti. Ukážu jim, jak zábavnými a neotřelými způsoby mohou malovat. Jak mohou nacákat barvu na plátno a spatřit v ní pohádkovou bytost. Na mých dílnách používám inovativní přístup, kde celá dílna je pro děti meditace – jak pohybově, tak i vizuálně. Arteterapie je mou specializací, kde je malování pohoda a relax.

V roce 2020 jsem dostala na svůj projekt ,,Kouzelná arteterapie s Vílou Eliškou“ grant od Ministerstva školství. Navštívila jsem tak téměř 30 školek a potěšila přes 700 dětí. Děti ve školkách společně namalovaly úžasná umělecká díla. Jedna třída dětí a jeden společný obraz. A navíc se při kouzelné arteterapii u práce s barvami dají odhalit skrytá zákoutí dětských dušiček, jejich radosti i starosti, talenty i touhy.“

S důvěrou v sám sebe jste na správné cestě!
To vám vzkazuje Víla Eliška, k vašim službám!

Certifikát o absolvování pedagogického vzdělávacího kurzu od MŠMT ČR
Průvodce pro mládež a vzdělávání – Erasmus+